Aktualności

Aktualności

 • Start kampanii edukacyjnej „Uczymy jak słodzić”

  Uczymy jak słodzić” – pod tym hasłem ruszyła kampania edukacyjna Związku Producentów Cukry w Polsce. Kampanię zainaugurowała konferencja prasowa, która odbyła 24 maja 2017 r. w Parku Trampolin Hangar 646 w Warszawie...

  WIĘCEJ
 • Ogólnopolskie Porozumienie Branżowe podpisane!

  W dniu 19 kwietnia 2017 r. zaczęło w Polsce obowiązywać Ogólnopolskie Porozumienie Branżowe, sygnowane przez Związek Producentów Cukru w Polsce oraz Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego. Uroczyste podpisanie tego dokumentu odbyło się w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w obecności Ministra Krzysztofa Jurgiela.

  WIĘCEJ
 • Apel ZPC i KZPBC w sprawie epoksykonazolu

  Związek Producentów Cukru w Polsce i Krajowy Związek Producentów Buraka Cukrowego zwróciły się do MRiRW o prowadzenie prac, które pozwolą na stosowanie w uprawie buraków cukrowych środków ochrony roślin zawierających epoksykonazol.

  WIĘCEJ
 • Śniadanie prasowe

  W dniu 7 grudnia 2016 r. odbyło się śniadanie prasowe "Świątecznie o cukrze" na temat znaczenia cukru dla organizmu człowieka. Wydarzenie zorganizował Związek Producentów Cukru w Polsce, Polska Federacja Producentów Żywności i Polbisco.

  WIĘCEJ