Aktualności

Aktualności

 • Ogólnopolskie Porozumienie Branżowe podpisane!

  W dniu 19 kwietnia 2017 r. zaczęło w Polsce obowiązywać Ogólnopolskie Porozumienie Branżowe, sygnowane przez Związek Producentów Cukru w Polsce oraz Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego. Uroczyste podpisanie tego dokumentu odbyło się w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w obecności Ministra Krzysztofa Jurgiela.

  WIĘCEJ
 • Apel ZPC i KZPBC w sprawie epoksykonazolu

  Związek Producentów Cukru w Polsce i Krajowy Związek Producentów Buraka Cukrowego zwróciły się do MRiRW o prowadzenie prac, które pozwolą na stosowanie w uprawie buraków cukrowych środków ochrony roślin zawierających epoksykonazol.

  WIĘCEJ
 • Śniadanie prasowe

  W dniu 7 grudnia 2016 r. odbyło się śniadanie prasowe "Świątecznie o cukrze" na temat znaczenia cukru dla organizmu człowieka. Wydarzenie zorganizował Związek Producentów Cukru w Polsce, Polska Federacja Producentów Żywności i Polbisco.

  WIĘCEJ
 • Oświadczenie w sprawie ryzyka zafałszowania

  Cukier biały jest to jednoskładnikowy środek spożywczy, pozyskiwany w drodze przetwórstwa buraka cukrowego, o zawartości minimum 99,7% czystej sacharozy. Proces jego produkcji jest zautomatyzowany i odbywa się w obrębie zamkniętych systemów. 

  WIĘCEJ